VÝROBKY    TECHNOLOGIE    CENÍKY    NÁVODY    KONTAKT   

-- NÁVODY --

obrázek navigace
obrázek značek

OŘEZOVÉ ZNAČKY

Často se nám stává, že nám zákazníci jinak dobře nasázený dokument ověnčí ještě různými znamínky, ořezovými značkami a pasovacími křížky.

Důvodem je asi skutečnost, že většina současných moderních sázecích programů toto možnost při ukládání či exportování přímo vnucuje. Jistě dobře míněná snaha nám usnadnit práci ale bohužel končí úplně opačně. Tyto tiskové značky se používají jen ojediněle a navíc v kontextu celého tiskového archu.

Takže automaticky vygenerované značky jenom zabírají tiskovou plochu (prodražují tisk) a tak je musíme VŽDY odstranit. Což je operace náročná u PDF dokonce i trochu riskantní. S mazanými značkami se občas může ztratit i něco z tisku.

obrázek popisující ořezové značky

Proto prosíme zákazníky tvořící si sami svoji sazbu: Ořezové značky a jiné tisková znamení nám do dokumentů NEDÁVEJTE. My Vám za to budeme vděční a Vy zase ušetříte za nadbytečnou reeditaci a sazbu.

obrázek popisující ořezové značky

Takže ideálně dodaný dokument má nastavené rozměry stránky tak jak má být veliká tisková plocha, o nic větší, o nic menší. Vizitka bude mít rozměr 90x50, A4 bude mít rozměr 297x210 mm. Pouze v případě, že dokument obsahuje řez do masa. musí být stránka i samotný tisk zvětšen o ořezový okraj. Ale to je speciální případ a více se o něm dozvíte v kapitole řez do masa

V případě, že posíláte do tisku třeba vizitky, není je třeba množit do tiskového archu. Stačí od každěho jména jeden exemplář. Stejně asi nebudete vědět jak velké tiskové archy používáme a navíc to při exportu zbytečně zabírá místo. Rozmístění do archu si už uděláme sami.

obrázek popisující ořezové značky
 
tiskárna | výroba | Jablonec nad Nisou | Liberec | Smržovka | Tanvald | Železný Brod